BLACK
14
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Rugged and durable, the YETI Rambler® 14 oz Mug is made with 1 8/8 stainless steel and double-wall vacuum insulation. It keeps your beverages perfectly tempered all day long. The MagSlider™ Lid prevents splashes, and both the lid and cup are dishwasher safe for easy cleaning. Perfect for any outdoor adventure, this YETI Rambler® mug is ideal for both hot and cold drinks.
Double-wall vacuum insulation technology keeps beverages hot or cold for hours
Unbreakable 18/8 stainless steel remains odour-free and durable
360-degree welded handle provides a sturdy grip
MagSlider® Lid offers magnetic opening and closing
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 10.00 cm |
| Product Width (cm) | 13.00 cm |
| Product Length (cm) | 10.00 cm |
| Product Weight (g) | 400.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lead-Free,Sweat Resistant,Insulated,Double Walled,Vacuum Sealed,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,For Children,General Use,For Travel,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
No, I do not recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
