Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Rambler 14 oz Mug is made with high-grade stainless steel with double-wall vacuum insulation for keeping drinks hot or cold for long hours. MagSlider Lid provides a barrier for leaks and temperature, while a wide opening makes access to contents easy. The vacuum-insulated body of this dishwasher-safe mug keeps hands safe from extremely hot or cold drinks.
Wide opening makes beverages accessible
18/8 stainless steel construction improves durability
Dishwasher safe mug is easy to clean
Double-wall vacuum insulation technology locks in temperature
MagSlider Lid creates an airtight barrier for temperature and leakage
| Accessories List | Lids |
|---|---|
| Advanced Features | Has Handle,Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Certifications | No Certifications |
| Colour Group | Brown |
| Consumer Pack Size | 6 |
| Design | Easy Find Lid System |
| Lid Material | Plastic |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Stainless Steel |
| Product Depth (cm) | 13.00 cm |
|---|---|
| Product Height (cm) | 13.00 cm |
| Product Use(s) | Beverage,Outdoor,Drinks,Adults,General Purpose,Camping,Children |
| Product Weight (kg) | 0.40 kg |
| Product Width (cm) | 10.20 cm |
| Shape | Round |
| Storage Container Type | Containers |
| Theme | No Theme |
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
