Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Rambler® 14 oz Stackable Mug with MagSlider™ Lid is crafted from durable 18/8 stainless steel with double-wall vacuum insulation, ensuring beverages stay hot or cold for hours. This YETI stackable mug features a MagSlider™ Lid for easy sipping and is dishwasher safe. The stackable design of the YETI mug offers both convenience and reliability in a sleek look.
18/8 kitchen-grade stainless steel construction for extreme durability
Double-wall vacuum insulation keeps your beverages at the perfect temperature
MagSlider™ Lid uses magnets for easy opening and closing
Dishwasher safe for easy cleaning
Stackable design makes it easy to store multiples
414 ml/14 oz Capacity
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 13.00 cm |
| Product Width (cm) | 10.20 cm |
| Product Length (cm) | 10.20 cm |
| Product Weight (g) | 400.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Carry Handle,Sweat Resistant,Lid,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,For Children,Camping/Outdoors,For Travel,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
