Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Rambler® 14 oz Stackable Mug with MagSlider™ Lid is crafted from durable 18/8 stainless steel with double-wall vacuum insulation, ensuring beverages stay hot or cold for hours. This YETI stackable mug features a MagSlider™ Lid for easy sipping and is dishwasher safe. The stackable design of the YETI mug offers both convenience and reliability in a sleek look.
18/8 kitchen-grade stainless steel construction for extreme durability
Double-wall vacuum insulation keeps your beverages at the perfect temperature
MagSlider™ Lid uses magnets for easy opening and closing
Dishwasher safe for easy cleaning
Stackable design makes it easy to store multiples
414 ml/14 oz Capacity
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 10.20 cm |
| Product Width (cm) | 10.00 cm |
| Product Length (cm) | 13.00 cm |
| Product Weight (g) | 400.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lead-Free,Carry Handle,Sweat Resistant,Dishwasher Safe |
| Product Use(s) | Hot Beverages,For Children,Camping/Outdoors,General Use,For Travel,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on atmosphere.ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI UK
