Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Rambler® 14 oz Mug is designed for durability and performance. Its double-wall vacuum insulation keeps your beverages at the perfect temperature, while the wide opening allows for easy access and the MagSlider™ lid provides an extra layer of protection to maintain the temperature of your drinks.
Dishwasher safe for convenient cleaning
Constructed with 18/8 stainless steel for long-lasting use
Double-wall vacuum insulation for superior temperature retention
Sweat-resistant design keeps hands dry
BPA-free and lead-free for safe drinking
MagSlider™ lid helps prevent heat or cold from escaping
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 12.00 cm |
| Product Width (cm) | 10.00 cm |
| Product Length (cm) | 12.00 cm |
| Product Weight (g) | 458.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lead-Free,Sweat Resistant,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
