Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Rambler® 16 oz Stackable Pint with MagSlider™ Lid combines convenience with temperature control. Its MagSlider™ Lid offers easy access while preventing spills, and the No Sweat™ Design keeps hands dry. This versatile Rambler pint maintains the ideal temperature for your drink for longer, whether camping or travelling.
DuraCoat™ Color Technology ensures long-lasting colour retention
Made from durable 18/8 kitchen-grade stainless steel
Double-wall vacuum insulation maintains beverage temperature for longer
MagSlider™ Lid uses magnets for easy one-handed opening and sealing
Stackable design allows for compact storage
No Sweat™ Design prevents exterior condensation for a dry, slip-free grip
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 17.00 cm |
| Product Width (cm) | 9.00 cm |
| Product Length (cm) | 9.00 cm |
| Product Weight (g) | 295.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lead-Free,Sweat Resistant,Lid,Stackable,Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,For Children,Camping/Outdoors,General Use,For Travel,Cold Beverages |
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
