Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Rambler® 18 oz Bottle with HotShot™ Cap, is made from 18/8 stainless steel with double-wall vacuum insulation. The HotShot™ cap that comes with this YETI Rambler bottle ensures a spill-proof seal, making it a practical choice for any adventure.
Double-wall vacuum insulation keeps hot drinks hot for hours
Durable 18/8 stainless steel construction withstands drops and bumps
Dishwasher-safe design ensures effortless cleaning and maintenance
360-degree rotational spill-proof design ensures easy sipping
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 25.70 cm |
| Product Width (cm) | 7.60 cm |
| Product Length (cm) | 25.70 cm |
| Product Weight (g) | 0.54 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Sweat Resistant,Impact Resistant,Double Walled,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Camping/Outdoors,Cold Food/Drink,General Use,For Travel |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
