Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Rambler® 18 oz. Bottle is a necessary addition to your morning hikes, kayak trips, and daily commutes. This tough bottle is double-wall vacuum insulated to keep your water cold until the last sip, dishwasher safe for easy cleaning, and comes standard with the Chug Cap. With a quick twist, the TripleHaul™ handle comes off, exposing the shatter-resistant, dishwasher safe spout that allows for controlled gulps on the go. When it’s time for a wash or refill, remove the entire cap to expose the bottle’s wide mouth. Separate your Rambler from the herd with your choice of stainless, DuraCoat™ Color and Seasonal finishes.
18/8 Stainless Steel
Double - Wall Vacuum Insulation
Dishwasher Safe
Shatter-Resistnat Construction
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 25.80 cm |
| Product Width (cm) | 7.60 cm |
| Product Length (cm) | 25.80 cm |
| Product Weight (g) | 600.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Carry Handle,Double Walled,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,For Children,Camping/Outdoors,For Travel,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI EU
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI EU
