Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Any tumbler that's coming along for the ride needs to be tough enough to keep up. Our Rambler® 591 ml / 20 oz. is made from durable stainless steel with double-wall vacuum insulation to protect your hot or cold beverage at all costs. Like the entire Rambler Family, the 591 ml Tumbler and its lid are dishwasher-safe for easy cleaning. While the magnet on the included MagSlider™ Lid adds an additional barrier of protection for keeping drinks contained and preventing heat or cold from escaping, please note - this magnet component is not leakproof and will not prevent spills. Available in Stainless, Duracoat™ colors and Seasonal finishes.
Made with kitchen-grade stainless steel, so they’re puncture- and rust-resistant.
Keeps cold drinks cold and hot drinks hot until the last sip.
DOUBLE-WALL VACUUM INSULATION
18/8 STAINLESS STEEL
| Accessories List | Gasket,Lids |
|---|---|
| Advanced Features | Reusable,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Certifications | No Certifications |
| Colour Group | Pink |
| Consumer Pack Size | 6 |
| Design | None |
| Lid Material | Plastic |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Mixed Blends |
| Product Depth (cm) | 9.00 cm |
|---|---|
| Product Height (cm) | 17.50 cm |
| Product Use(s) | Beverage,Drinks,Adults,Camping,Children |
| Product Weight (kg) | 0.40 kg |
| Product Width (cm) | 7.00 cm |
| Shape | Not Applicable |
| Storage Container Type | Containers |
| Theme | No Theme |
Yes, I recommend this product.
