Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Rambler® 20 oz Tumbler keeps drinks hot or cold for hours. Its double-wall vacuum insulation and stainless steel build ensure durability. The No Sweat Design prevents condensation, while the MagSlider lid allows easy one-handed use. This tumbler works well for both outdoor adventures and daily commutes.
Double-wall vacuum insulation helps drinks stay hot or cold for hours
18/8 stainless steel is used in manufacturing to make tumbler resilient
The No Sweat Design ensures a dry and comfortable grip
The MagSlider lid offers easy and spill-resistant sipping
Dishwasher-safe drinkware is easy to clean
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 17.50 cm |
| Product Width (cm) | 7.00 cm |
| Product Length (cm) | 9.00 cm |
| Product Weight (g) | 400.00 g |
| Consumer Pack Size | 6 |
| Advanced Features | Lead-Free,Sweat Resistant,Insulated,BPA Free |
| Product Use(s) | For Children,Hot Food/Drink,Camping/Outdoors,General Use,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
