Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Any tumbler that's coming along for the ride needs to be tough enough to keep up. Our Rambler® 591 ml / 20 oz. is made from durable stainless steel with double-wall vacuum insulation to protect your hot or cold beverage at all costs. Like the entire Rambler Family, the 591 ml Tumbler and its lid are dishwasher-safe for easy cleaning. While the magnet on the included MagSlider™ Lid adds an additional barrier of protection for keeping drinks contained and preventing heat or cold from escaping, please note - this magnet component is not leakproof and will not prevent spills. Available in Stainless, Duracoat™ colors and Seasonal finishes.
Made with kitchen-grade stainless steel, so they’re puncture- and rust-resistant.
Keeps cold drinks cold and hot drinks hot until the last sip.
18/8 STAINLESS STEEL
DOUBLE-WALL VACUUM INSULATION
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 17.50 cm |
| Product Width (cm) | 7.00 cm |
| Product Length (cm) | 17.50 cm |
| Product Weight (g) | 0.40 g |
| Consumer Pack Size | 6 |
| Advanced Features | Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | For Children,Hot Food/Drink,Camping/Outdoors,General Use,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
