Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Rambler® 769 ml / 26 oz Bottle is the goldilocks of our bottle line, perfect all day, every day. With a quick twist, the TripleHaul™ handle comes off, exposing our shatter-resistant, dishwasher safe spout that allows for controlled gulps on the go. When it’s time for a wash or refill, remove the entire cap to expose the bottle’s wide mouth. Available in durable stainless, DuraCoat™ color, and Seasonal finishes, is dishwasher safe, and the double-wall vacuum insulation means your drink stays cold no matter where the journey takes you.
18/8 STAINLESS STEEL
NO SWEAT™ DESIGN
DISHWASHER SAFE
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | Leak-proof,Has Handle,Insulated,Vacuum Sealed,Wide Mouth,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Certifications | No Certifications |
| Closure Type | Air Tight Seal |
| Consumer Pack Size | 4 |
| Design | Easy Find Lid System |
| Lid Material | Plastic |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Stainless Steel |
| Product Depth (cm) | 27.80 cm |
|---|---|
| Product Height (cm) | 27.80 cm |
| Product Use(s) | Beverage,Outdoor,Drinks,Adults,General Purpose,Camping,Children |
| Product Weight (kg) | 0.62 kg |
| Product Width (cm) | 8.60 cm |
| Shape | Round |
| Storage Container Type | Containers |
| Theme | No Theme |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
