Proudly Canadian
BLACK
26
The YETI Rambler® 26 oz Water Bottle is durably made from puncture- and rust-resistant 18/8 stainless steel. Its No Sweat™ design ensures dry hands regardless of beverage temperature. Featuring a shatter-resistant Chug Cap and 100% leakproof security, this sturdy YETI bottle is also dishwasher safe for easy maintenance.
Constructed with sturdy 18/8 stainless steel that withstands rust and punctures
No Sweat design keeps hands dry by stopping condensation
Shatter-proof Chug Cap won't break or crack
100% leakproof seal ensures no spills or leaks for stress-free transport
Dishwasher safe for hassle-free cleaning
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 27.70 cm |
| Product Width (cm) | 8.60 cm |
| Product Length (cm) | 8.60 cm |
| Product Weight (g) | 620.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Carry Handle,Double Walled,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | For Children,Camping/Outdoors,General Use,For Travel,Cold Beverages |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Primary Material | Stainless Steel | Plastic | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | |
| Consumer Pack Size | 1 | |||||
| Advanced Features | Leak-proof,Carry Handle,Double Walled,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free | Chip Resistant,Dishwasher Safe,BPA Free | Sweat Resistant,Straw Included,Lid,Stackable,Insulated,Double Walled,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free | Leak-proof,Carry Handle,Double Walled,Dishwasher Safe,BPA Free | Leak-proof,Dishwasher Safe,BPA Free |
No, I do not recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
No, I do not recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
