Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Rambler® 26 oz Water Bottle with Chug Cap is the goldilocks of our bottle line, perfect all day, every day. With a quick twist, the TripleHaul™ handle comes off, exposing our shatter-resistant, dishwasher safe spout that allows for controlled gulps on the go. When it’s time for a wash or refill, remove the entire cap to expose the bottle’s wide mouth. Available in durable stainless and DuraCoat™ finishes, the double-wall vacuum insulation means your drink stays cold (or hot) no matter where the journey takes you.
18/8 Stainless Steel
Shatter Resistant
Double - Wall Vacuum Insulation
Dishwasher Safe
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 28.00 cm |
| Product Width (cm) | 8.60 cm |
| Product Length (cm) | 28.00 cm |
| Product Weight (g) | 620.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Carry Handle,Double Walled,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | For Children,Camping/Outdoors,General Use,For Travel,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
