Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Rambler® 30 oz Travel Mug with MagSlider™ Lid is the travel mug that gets you through the day. Your morning brew stays hot, and your iced coffee will stay cold - so take your time. Kitchen-grade stainless steel with double-wall vacuum insulation will protect your drink at all costs. Like the entire Rambler Family, the 887 ml travel mug and whichever lid you put on it are dishwasher-safe for easy cleaning. While the magnet on the included MagSlider™ Lid adds an additional barrier of protection for keeping drinks contained and preventing heat or cold from escaping, please note - this magnet component is not leakproof and will not prevent spills. Available in Stainless, DuraCoat™ colors and Seasonal finishes.
NEW 360-degree welded handle is cup-holder compatible and gives you a firm grip on your beverage of choice
NEW Leak-resistant lid is a twist-on, twist-off lid backed with dual-slider magnet technology to keep your coffee full and worries away. (As long as it’s closed)
Fits comfortably in your car, boat or truck cup holder
DuraCoat™ Color Technology is built to last with no chipping, fading or cracking
Double-wall vacuum insulation keeps your beverage hot or cold
Dishwasher safe
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 21.00 cm |
| Product Width (cm) | 12.00 cm |
| Product Length (cm) | 21.00 cm |
| Product Weight (g) | 703.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Lead-Free,Carry Handle,Sweat Resistant,Insulated,Vacuum Sealed,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,For Children,Camping/Outdoors,General Use,For Travel,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
