BIG WAVE BLUE
30
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Keep hot drinks hot and cold drinks cold with the YETI Rambler® 30 oz Tumbler. Durable stainless steel construction with double-wall vacuum insulation provides lasting temperature control for satisfying on-the-go sipping. While not spillproof, the splash-resistant magnetic MagSlider™ Lid adds another layer of protection to help keep contents contained and easy to enjoy. This shatter-resistant tumbler comes in a variety of fun colours, fits most cup holders and is dishwasher safe for easy clean-up.
Double-wall vacuum insulation keeps drinks hot or cold for hours
No Sweat® exterior design prevents condensation for a steady grip
MagSlider® lid with shatterproof construction contains spills and seals in temperature
Durable and rust-resistant 18/8 stainless steel provides longevity
30 oz capacity provides ample space for beverages
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 19.80 cm |
| Product Width (cm) | 10.20 cm |
| Product Length (cm) | 10.20 cm |
| Product Weight (g) | 503.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Insulated,BPA Free,Dishwasher Safe |
| Product Use(s) | General Use |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
