Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Rambler® 36 oz. Bottle is designed for a life in the wild. Scorching days on the ranch and keeping you hydrated through rugged terrain are this bottle’s calling, second only to keeping your drinks icy cold. For easy cleaning and use day after day, this reusable bottle is dishwasher safe. With a quick twist, the TripleHaul™ handle comes off, exposing the shatter-resistant, dishwasher safe spout that allows for controlled gulps on the go. When it’s time for a wash or refill, remove the entire cap to expose the bottle’s wide mouth. Find a color that calls to you –these big bottles are available in stainless, DuraCoat™, and Seasonal finishes
18/8 Stainless Steel
Double - Wall Vacuum Insulation
Dishwasher Safe
Shatter-Resistnat Construction
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 29.40 cm |
| Product Width (cm) | 9.50 cm |
| Product Length (cm) | 29.40 cm |
| Product Weight (g) | 700.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Carry Handle,Sweat Resistant,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Camping/Outdoors,For Travel,Cold Beverages |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Primary Material | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | |
| Consumer Pack Size | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
| Advanced Features | Leak-proof,Carry Handle,Sweat Resistant,Dishwasher Safe,BPA Free | Leak-proof,Lead-Free,Carry Handle,Sweat Resistant,Impact Resistant,Lid,Insulated,Double Walled,Dishwasher Safe,BPA Free | Lead-Free,Shatterproof,Dishwasher Safe,BPA Free | Lid,Flip-Up Carrying Loop,Ergonomic,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free | Sweat Resistant,Insulated,Double Walled,Dishwasher Safe,BPA Free |
