Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Rambler® 36 oz Water Bottle is made with puncture- and rust-resistant 18/8 kitchen-grade stainless steel. The No Sweat™ design means your hands stay dry during handling. It has a quick-twist, TripleHaul™ handle that comes off to reveal the drinking spout. This YETI water bottle features a shatter-resistant Chug Cap that stays strong during heavy-handed use.
Made from puncture- and rust-resistant 18/8 kitchen-grade stainless steel
No Sweat® design prevents condensation, keeping hands dry
Quick-twist TripleHaul® handle detaches for easy access and portability
Shatter-resistant Chug Cap withstands heavy use and impacts
Dishwasher safe for simple cleaning
| Jug/Cooler Type | Beverage Dispenser |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Steel |
| Hot/Cold | Hot/Cold |
| Advanced Features | Leak-proof,Dishwasher Safe |
| Assembled Height (cm) | 29.50 cm |
| Assembled Width (cm) | 9.70 cm |
| Assembled Depth (cm) | 9.70 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.70 kg |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
