Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Rambler® Bottle 12 oz with HotShot™ Cap is perfect for coffee lovers. The 360-drinking, leakproof HotShot™ Cap locks in heat for hours and allows sipping from any side without spills. With its durable 18/8 stainless steel body, it withstands daily use, while the DuraCoat™ Colour Coating ensures a long-lasting finish that resists chipping and fading. The No Sweat™ Design keeps the leakproof bottle dry and easy to grip. Plus, you can enjoy your favourite drink for hours thanks to its double-wall vacuum insulation.
YETI DuraCoat™ Colour Coating resists chipping and fading over time
18/8 stainless steel construction is durable and dent-resistant
No Sweat™ Design prevents condensation and keeps the bottle dry
Double-wall insulation retains temperature for hours
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 8.00 cm |
| Product Width (cm) | 8.00 cm |
| Product Length (cm) | 11.00 cm |
| Product Weight (g) | 422.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lead-Free,Sweat Resistant,Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Camping/Outdoors,General Use,For Travel,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI EU
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
