Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.On-the-go caffeine enthusiasts, meet the ultimate drinking vessel for filling up and hitting the road. While this 12 oz. Bottle is conveniently light, it holds more than enough joe to jump-start your day, whether you’re gearing up for an early morning trip or need an energy boost before a day outdoors. Why we’re giving this Rambler extra kudos? It’s topped with a unique, 360-drinking, 100% leakproof HotShot Cap that lives up to its name by letting you sip from any side while locking in piping-hot temperatures for hours on end.
DuraCoat™ Color Coating is built to last with no chipping, fading or cracking
18/8 Kitchen-grade stainless steel construction for extreme durability
Double-wall vacuum insulation keeps your beverage hot or cold longer
No Sweat™ Design keeps the outside and your hands dry
HotShot™ Cap offers 360-degree drinking and is 100% leak proof and shatter-resistant
You can sip from any side by just half twisting the lid until it clicks
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 18.00 cm |
| Product Width (cm) | 8.00 cm |
| Product Length (cm) | 18.00 cm |
| Product Weight (g) | 422.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Lead-Free,Sweat Resistant,Lid,Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,For Children,Camping/Outdoors,General Use,For Travel,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
