Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Rambler® Bottle HotShot™ Cap is leakproof and you can sip your beverage from any side. Designed to be shatter-resistant, this YETI Rambler bottle cap ensures durability and reliability for your outdoor adventures.
100% leakproof construction prevents spills
360-degree cap allows sipping from any side
Shatter-resistant materials ensure durability against drops and impacts
| Advanced Features | No Advanced Features |
|---|---|
| Assembled Height (cm) | 8.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 8.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.20 kg |
| Assembled Width (cm) | 13.00 cm |
| Barware Type | Pourer |
| Capacity (ml) | 1.00 ml |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Corkscrew Style | Not Applicable |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Plastic |
|---|---|
| Product Use(s) | For Travel |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
