Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Rambler Bottle HotShot Cap enables 360-degree sipping. It's 100% leak-proof, shatter-resistant, and dishwasher-safe. This HotShot Cap integrates with YETI Rambler bottles for spill-free, on-the-go hydration.
Twist the cap to access openings on any side for easy sipping
Leak-proof design prevents spills and leaks
Made from shatter-resistant materials for durability
Entire cap is dishwasher safe for easy cleaning
| Primary Material | Plastic |
|---|---|
| Product Height (cm) | 8.00 cm |
| Product Width (cm) | 12.00 cm |
| Product Length (cm) | 8.00 cm |
| Product Weight (g) | 230.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lead-Free,Lid,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,For Children,Camping/Outdoors,General Use,For Travel,Cold Beverages |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Primary Material | Plastic | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | |
| Consumer Pack Size | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
| Advanced Features | Lead-Free,Lid,Dishwasher Safe,BPA Free |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI EU
No, I do not recommend this product.
Originally posted on YETI UK
No, I do not recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
No, I do not recommend this product.
Originally posted on YETI UK
