Proudly Canadian
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Yeti Rambler Chug 36 Oz Bottle is designed for life's rugged adventures. Constructed from 18/8 stainless steel, this large insulated bottle keeps drinks icy cold or piping hot for hours, making it ideal for scorching ranch days or exploring tough terrain.
The TripleHaul™ handle allows confident, easy carrying of this large 36 oz bottle, even when full
The Chug Cap is shatter-resistant, so you can open and drink with peace of mind, no matter how rugged the terrain
Features a 100% leakproof design to prevent spills and leaks, keeping your gear dry
Dishwasher safe for easy cleaning after everyday use or long trips into the wilderness
The No Sweat™ Design prevents condensation build-up, ensuring a slip-free grip no matter the temperature of your beverage
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 27.00 cm |
| Product Width (cm) | 10.00 cm |
| Product Length (cm) | 27.00 cm |
| Product Weight (g) | 621.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Carry Handle,Sweat Resistant,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Camping/Outdoors,For Travel,Cold Beverages |
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
