Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Rambler® 64 oz Bottle is the long-haul water hauler for adventures without pitstops. Call upon this bottle for ice-cold sips of H20 when the temp hits triple digits, and don’t worry about condensation making your hands slip. This baby is engineered with a No Sweat™ exterior, which means you’ll be the only one breaking a sweat. With 64 ounces (that’s your daily eight, y’all) this water tower to go is perfect for keeping you (and your dog) hydrated on the move.
18/8 Stainless Steel
Double - Wall Vacuum Insulation
Dishwasher Safe
Shatter-Resistnat Construction
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 29.40 cm |
| Product Width (cm) | 12.20 cm |
| Product Length (cm) | 29.40 cm |
| Product Weight (g) | 1000.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Carry Handle,Sweat Resistant,Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Camping/Outdoors,For Travel,Cold Beverages |
No, I do not recommend this product.
