Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Our new 355 ml / 12 oz. slim design, ideal for keeping hard seltzers icy cold while hanging out on the hottest days. Double-wall vacuum insulation and No Sweat™ Design keep your hands dry, and the updated Load-and-Lock™ Gasket only requires an easy quarter-turn to secure your drink in place.
DISHWASHER SAFE
18/8 STAINLESS STEEL
DOUBLE-WALL VACUUM INSULATION
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | Reusable,Insulated,Shatterproof,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Certifications | No Certifications |
| Colour Group | Red |
| Consumer Pack Size | 6 |
| Design | Easy Find Lid System |
| Lid Material | Plastic |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Stainless Steel |
| Product Depth (cm) | 15.70 cm |
|---|---|
| Product Height (cm) | 15.70 cm |
| Product Use(s) | Beverage,Outdoor,Drinks,Adults,Camping,Children |
| Product Weight (kg) | 0.26 kg |
| Product Width (cm) | 6.90 cm |
| Shape | Round |
| Storage Container Type | Containers |
| Theme | No Theme |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
