Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Our new 12 oz. slim design, ideal for keeping hard seltzers icy cold while hanging out on the hottest days. Double-wall vacuum insulation and No Sweat™ Design keep your hands dry, and the updated Load-and-Lock™ Gasket only requires an easy quarter-turn to secure your drink in place.
18/8 Stainless Steel
Double - Wall Vacuum Insulation
Dishwasher Safe
Shatter-Resistnat Construction
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 14.70 cm |
| Product Width (cm) | 6.90 cm |
| Product Length (cm) | 14.70 cm |
| Product Weight (g) | 300.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lead-Free,Sweat Resistant,Double Walled,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Camping/Outdoors,General Use,For Travel,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
No, I do not recommend this product.
Originally posted on YETI.com
