Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Our 473 ml / 16 oz. size is a perfect fit for bigger cans, keeping the last sips as good as the first. Our new Load-and-Lock™ Gasket requires an easy quarter-turn to secure your drink in place. And just like the original, double-wall vacuum insulation is how your drink stays icy cold, so you can enjoy a cold craft brew even when the sun’s blazing.
18/8 STAINLESS STEEL
DOUBLE-WALL VACUUM INSULATION
DISHWASHER SAFE
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | Reusable,Insulated,Shatterproof,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Certifications | No Certifications |
| Colour Group | Red |
| Consumer Pack Size | 6 |
| Design | Easy Find Lid System |
| Lid Material | Plastic |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Stainless Steel |
| Product Depth (cm) | 15.20 cm |
|---|---|
| Product Height (cm) | 15.20 cm |
| Product Use(s) | Beverage,Outdoor,Drinks,Adults,Camping,Children |
| Product Weight (kg) | 0.29 kg |
| Product Width (cm) | 7.70 cm |
| Shape | Round |
| Storage Container Type | Containers |
| Theme | No Theme |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
