Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Roadie® 20 Hard Cooler is the ultimate companion for your adventures. Its compact design fits perfectly behind a car seat, making it easy to access cold beverages on the go. Plus, it can accommodate an upright bottle of wine — perfect for picnics and gatherings.
Durable rotomolded construction for long-lasting use
Permafrost™ insulation ensures maximum ice retention
Neverfail™ hinge system prevents breakage
Equipped with a handle for easy transport
Rubber latches secure the lid tightly
Insulated cover maintains temperature
BPA-free and non-toxic for safe use
| Jug/Cooler Type | Chest Cooler |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Product Use(s) | Fishing,Boating,Camping,All-Purpose |
| Primary Material | Polystyrene |
| Hot/Cold | Hot/Cold |
| Accessories List | Drain Valve,Rubber Latches,Insulated Cover,Hinged Lid,Handle |
| Advanced Features | Leak Resistant,Non-Slip Grip,Floating,Insulated,Eco/Eco-Friendly,Lockable,Easy to Clean,Durable,BPA Free |
| Assembled Height (cm) | 45.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 42.00 cm |
| Assembled Depth (cm) | 39.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 5.80 kg |
|---|---|
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
