Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Roadie 24 Hard Cooler Basket helps keep your food organized and easily accessible. An anti-slide design prevents items from shifting around and ensures your food stays in place in this basket cooler.
Food stays dry and organized, separated from ice for easy access
Easy-to-clean construction allows hassle-free maintenance
Made for outdoor use
| Jug/Cooler Type | Tote |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Product Use(s) | Boating,Job Site,Camping,All-Purpose |
| Primary Material | Polystyrene |
| Hot/Cold | Hot/Cold |
| Graduated Measurements | Litres |
| Assembled Height (cm) | 26.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 10.00 cm |
| Assembled Depth (cm) | 16.70 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.35 kg |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
|---|
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI EU
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
