Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Roadie® 24 Hard Cooler is a fresh take on a tried-and-true YETI favorite. It’s 10% lighter weight, holds 20% more, and even performs 30% better thermally than its legendary predecessor. Plus, we built it tall enough to accommodate critical bottles of wine but slim enough to squeeze behind the driver’s or passenger’s seat of a car. Now that’s what we call a road trip buddy. And hey, this guy is compatible with our Tie-Down kit, which means you can also transport this cooler on your boat, truck bed, or trailer —no problem.
Rocksolid™ strength
Permafrost™ insulation
Neverfail™ hinge system
Wine-friendly packing
| Jug/Cooler Type | Chest Cooler |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Product Use(s) | Boating,Job Site,Camping,All-Purpose |
| Primary Material | Polystyrene |
| Hot/Cold | Cold |
| Graduated Measurements | Litres |
| Advanced Features | Leak Resistant,High Performance,Insulated,Easy to Clean,Durable |
| Assembled Height (cm) | 41.90 cm |
| Assembled Width (cm) | 44.50 cm |
| Assembled Depth (cm) | 35.60 cm |
| Assembled Weight (kg) | 5.80 kg |
|---|---|
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI EU
