Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Yonder™ 0.6L C Straw Bottle is built for durability and convenience. This non-insulated, BPA-free plastic bottle is made with 50% recycled content for enhanced sustainability. It features a 100% leakproof Yonder™ cap for easy sipping and cleaning. Ideal for travel, this lightweight Yeti water bottle is shatter resistant and dishwasher safe.
Leakproof design with a spout for quick sips and wide opening for refilling and washing
Shatter-resistant construction withstands drops and bumps
Made with durable, BPA-free material, including 50% recycled content (excluding cap)
| Primary Material | Plastic |
|---|---|
| Product Height (cm) | 24.60 cm |
| Product Width (cm) | 7.90 cm |
| Product Length (cm) | 7.90 cm |
| Product Weight (g) | 300.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lead-Free,Carry Handle,Lid,Lightweight,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | For Children,Camping/Outdoors,General Use,For Travel,Home,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
No, I do not recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
