TROPICAL PINK
25
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Yonder™ 0.75L C Straw Water Bottle offers rugged durability and eco-friendly design for outdoor adventures. Constructed from 50% recycled BPA-free materials, this lightweight and shatter-resistant water bottle ensures portable hydration.
Lightweight and shatter-resistant construction ensures portability and durability for outdoor activities
The Yonder™ leakproof cap allows easy sipping and cleaning, preventing spills and mess
Dishwasher-safe design ensures effortless cleaning and maintenance after every use
| Primary Material | Plastic |
|---|---|
| Product Height (cm) | 29.00 cm |
| Product Width (cm) | 9.00 cm |
| Product Length (cm) | 9.00 cm |
| Product Weight (g) | 281.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Carry Handle,Sweat Resistant,Lightweight,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | For Children,Camping/Outdoors,General Use,For Travel,Home,Cold Beverages |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Primary Material | Plastic | Plastic | Plastic | Stainless Steel | Plastic | |
| Consumer Pack Size | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
| Advanced Features | Leak-proof,Carry Handle,Sweat Resistant,Lightweight,Dishwasher Safe,BPA Free | Leak-proof,Lead-Free,Carry Handle,Lid,Lightweight,Dishwasher Safe,BPA Free | Leak-proof,Carry Handle,Lid,Lightweight,Dishwasher Safe,BPA Free | Insulated,Double Walled,Dishwasher Safe,BPA Free | Leak-proof,Carry Handle,Sweat Resistant,Impact Resistant,Lid,Lightweight,Dishwasher Safe,BPA Free |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI IE
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
