Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Combining crushing power and fast racquet handling, VOLTRIC is the perfect racquet for players seeking exceptional all around performance.
Aero+Box frame
Tri-voltage system
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | Crossbar |
| Certifications | No Certifications |
| Assembled Weight (g) | 2 g |
| Assembled Length (cm) | 15 cm |
| Assembled Width (cm) | 10 cm |
| Racquet Balance | Even |
| Stiffness Description | Not Applicable |
| Handle Type | Flared |
| String Pattern | Not Applicable |
| Primary Material | Graphite |
|---|
Only Show Differences | Currently Viewing | ||||
| Ratings | |||||
| Accessories List | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | |
| Advanced Features | Crossbar | Strung | No Advanced Features | No Advanced Features | |
| Certifications | No Certifications | No Certifications | No Certifications | No Certifications |
Yes, I recommend this product.
No, I do not recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
