HYDROFLASK
TRILLIUM
32
Enjoy easy hydration on the go with the Hydro Flask All Around™ 32 oz Tumbler with Flex Straw Cap. TempShield® double-wall insulation keeps your cold drinks cold and the tumbler fits into most cupholders for go-anywhere convenience. This Hydro Flask tumbler has an ergonomic handle for added comfort, and the low-maintenance flexible straw is easy to clean.
TempShield® double-wall vacuum insulation keeps beverages cold for hours
Flexible straw cap allows for easy sipping without removing the lid
Ergonomic handle offers a stable grip for transportation
Dishwasher-safe, 18/8 stainless steel resists dents for easy maintenance
BPA-free materials make it safe for containing beverages
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 29.34 cm |
| Product Width (cm) | 14.22 cm |
| Product Length (cm) | 10.03 cm |
| Product Weight (g) | 537.51 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Carry Handle,Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Hot Food/Drink,Cold Food/Drink,Cold Beverages |
