Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Designed for little hands, the Klean Kanteen Kids' 12 oz Water Bottle with Sport Cap features a durable finish and easy-to-grip design. The 18/8 stainless steel keeps drinks cool, and fun graphics add a playful touch to this BPA-free, insulated bottle that's safe for daily use.
Narrow profile designed for small hands ensures a secure grip for kids during play
Chip-resistant Klean Coat finish offers four times the durability of previous coatings
BPA-free materials ensure a safe, non-toxic drinking experience
Leakproof Sport Cap makes it easy for kids to drink on the move
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 19.35 cm |
| Product Width (cm) | 6.50 cm |
| Product Length (cm) | 6.50 cm |
| Product Weight (g) | 133.20 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | BPA Free |
| Product Use(s) | Cold Beverages |
| Sustainability | B Corp Certified Brand,Climate Neutral Certified Brand |
