SEA TO SUMMIT
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.No more sticky knuckles as you stretch and scrape for the last morsels of food at the bottom of your food pack!
Ergonomically designed for comfort
Spoon profile to match inside curves of Delta Plate
Food grade Nylon 66, BPA-free
Dishwasher safe
| Advanced Features | Dishwasher Safe,BPA Free |
|---|---|
| Certifications | No Certifications |
| Colour Group | Blue |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Kitchen Utensil Type | Mixing Spoon |
| Primary Material | Polypropylene |
| Product Height (cm) | 2.00 cm |
| Product Length (cm) | 22.50 cm |
| Product Weight (g) | 12.00 g |
| Product Width (cm) | 3.00 cm |
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
